Lista centrelor de examen și lista centrelor zonale de evaluare

din județul Mehedinți pentru sesiunea iunie-iulie a examenului național de bacalaureat 2019

 

a) CENTRE DE EXAMEN

 

Nr. crt

Centrul de examen

Subcomisii

Unităţi şcolare arondate/candidați

1

Colegiul Naţional „Gheorghe Ţiţeica”, Drobeta Turnu Severin

 

1.      Colegiul Naţional ”Gheorghe Ţiţeica”, Drobeta Turnu Severin 213

2.      Liceul Teoretic „Şerban Cioculescu”, Drobeta Turnu Severin 25

3.      Liceul Tehnologic „Decebal”, Drobeta Turnu Severin 107

2

Colegiul Naţional „Traian”, Drobeta Turnu Severin

Liceul Teoretic „Dr. Victor Gomoiu” Vânju Mare

1. Colegiul Naţional „Traian”, Drobeta Turnu Severin 189

2. Liceul Teoretic „Dr. Victor Gomoiu” Vânju Mare 60

3. Liceul Teoretic Cujmir 59

3

Colegiul Naţional Pedagogic „Ştefan Odobleja”, Drobeta Turnu Severin

Liceul Tehnologic „Matei Basarab”, Strehaia

1.      Colegiul Naţional Pedagogic „Ştefan Odobleja”, Drobeta Turnu Severin 221

2.      Liceul de Arte „I. Şt. Paulian”, Drobeta Turnu Severin 31

3.      Liceul Teoretic „Gheorghe Ionescu Şişeşti”, Şişeşti 11

  1. Liceul Tehnologic „Matei Basarab”, Strehaia 132

4

Colegiul Naţional Economic „Theodor Costescu”, Drobeta Turnu Severin

Colegiul Tehnologic „Constantin Brâncoveanu”, Baia de Aramă

1. Colegiul Naţional Economic „Theodor Costescu”, Drobeta Turnu Severin  215

2. Liceul Tehnologic Halânga 19

3. Colegiul Tehnologic Constantin Brâncoveanu, Baia de Aramă 154

5

Liceul Tehnologic „Lorin Sălăgean”, Drobeta Turnu Severin

Liceul Teoretic „Traian Lalescu”, Orşova

  1. Liceul Tehnologic „Lorin Sălăgean”, Drobeta Turnu Severin 43
  2. Liceul Tehnologic „Domnul Tudor”, Drobeta Turnu Severin 105

3.      Liceul Tehnologic „Tudor Vladimirescu”, Şimian 13

4.      Liceul de Transporturi Auto Dr. Tr. Severin 10

5.      Liceul Teoretic „Traian Lalescu”, Orşova 99

6.      Liceul Tehnologic „Dierna”, Orşova 24

Pentru sustinerea examenului de bacalaureat sesiunea august - septembrie 2017 centrele de examen precum si unitatile de invatamant arondate acestora sunt:

1. Colegiul Naţional Pedagogic „Ştefan Odobleja”, Drobeta Turnu Severin

  • COLEGIUL NAȚIONAL ECONOMIC "THEODOR COSTESCU"
  • COLEGIUL NAȚIONAL "GHEORGHE ȚIȚEICA"
  • COLEGIUL NAȚIONAL PEDAGOGIC "ȘTEFAN ODOBLEJA"
  • COLEGIUL NAȚIONAL "TRAIAN"
  • COLEGIUL TEHNIC "DOMNUL TUDOR"
  • COLEGIUL TEHNIC "LORIN SĂLĂGEAN"
  • LICEUL DE ARTE "I.ȘT.PAULIAN"
  • LICEUL TEORETIC "ȘERBAN CIOCULESCU"

2. Colegiul Tehnic „Decebal”, Drobeta Turnu Severin

  • COLEGIUL TEHNIC DE TRANSPORTURI AUTO
  • COLEGIUL TEHNOLOGIC "CONSTANTIN BRÂNCOVEANU"
  • LICEUL TEORETIC CUJMIR
  • COLEGIUL TEHNIC "DECEBAL"
  • LICEUL TEHNOLOGIC HALÂNGA
  • COLEGIUL TEHNIC "DIERNA"
  • LICEUL TEORETIC "TRAIAN LALESCU"
  • LICEUL TEHNOLOGIC "MATEI BASARAB"
  • LICEUL TEHNOLOGIC "TUDOR VLADIMIRESCU"
  • LICEUL TEORETIC "GHEORGHE IONESCU ȘIȘEȘTI"
  • LICEUL TEORETIC "DR.VICTOR GOMOIU"

Subcategorii